Berlin może nadal być jednym z najlepiej wycenianych miast w Europie, ale te euro mogą zacząć się sumować po wielu dniach muzeów i nocach klubowych. Na szczęście istnieje wiele sposobów na dalsze zwiększenie budżetu poprzez zarobienie niektórych najlepszych gratisów. Bezpłatny Berlin - trzy kobiety idą wzdłuż kopuły Reichstagu na dachu o zmierzchu. Kopuła jest dramatyczną konstrukcją ze szkła i aluminium, która wybucha z niemieckiego budynku parlamentu Reichstag jest siedzibą niemieckiego parlamentu, Bundestagu, a bezpłatna przejażdżka windą na taras na dachu oferuje spektakularne widoki na Berlin i zbliżenia szklanej kopuły, zaprojektowane przez Normana Fostera. Odbierz bezpłatny audioprzewodnik i dowiedz się o okolicznych zabytkach, budynku i funkcjonowaniu parlamentu, a jednocześnie buduj spiralną rampę kopuły. Zarezerwuj z dużym wyprzedzeniem lub licz na nie pojawienie się w dniu wizyty.

Darmowy Berlin - być może najbardziej znany obraz na istniejących częściach muru berlińskiego. „Pocałunek” pokazuje sowieckiego przywódcę Leonida Breżniewa całującego prezydenta NRD Ericha Honeckera Fragmenty muru berlińskiego, które nadal stoją do dziś, można swobodnie oglądać, „Pocałunek” jest jednym z najbardziej znanych dzieł sztuki na wystawie Barwny pomnik wolności, galeria East Side Gallery znajduje się nad rzeką Szprewą i jest najdłuższą pozostałą częścią Muru Berlińskiego. Krótko po upadku w listopadzie 1989 r. Ponad 100 artystów z całego świata przekształciło go w galerię pod gołym niebem pokrytą deklaracjami pokoju i innymi, często politycznie myślącymi freskami.

Zobacz całe miasto Łatwo jest uzyskać panoramiczny widok na całe miasto w kosztownych atrakcjach, takich jak Fernsehturm lub Panoramapunkt, ale dla podróżujących z ograniczonym budżetem istnieją bezpłatne sposoby na zwiedzanie stolicy Niemiec. W cenie drinka bar na dachu Klunkerkranich znajduje się na wielopoziomowym parkingu w Neukölln i oferuje piękne widoki oraz pyszne przekąski.

Aby uzyskać bardziej idylliczne otoczenie, wybierz się na wzgórze Viktoriapark i rozkoszuj się rozległym widokiem ze spokojnego wodospadu lub wybierz się na wycieczkę do Teufelsberg, sztucznego wzgórza zbudowanego z gruzu, który został użyty podczas II wojny światowej przez Amerykanów jako słuchający post z okresu zimnej wojny.

Bezpłatny Berlin - wyspa muzeów na Sprewie i wieża telewizyjna Alexanderplatz w centrum Berlina.

Podziwiaj architekturę na Wyspie Muzeów Na krańcu wyspy Spree wyspa muzeów składa się z pięciu muzeów - Pergamonmuseum, Bodemuseum, Neues Museum, Alte Nationalgalerie i Altes Museum - które wspólnie cieszą się statusem światowego dziedzictwa UNESCO. Podczas gdy będziesz musiał zapłacić za wejście, aby przejrzeć artefakty, spacer po wyspie i podziwianie wspaniałej architektury nic Cię nie kosztuje.