Praga to piękne miasto w Czechach! Zakochałem się w mieście i chcę, żebyś zrozumiał dlaczego. Pozwólcie więc, że podzielę się z Wami moimi 13 najlepszymi rzeczami do zrobienia w Pradze, abyście mogli zobaczyć, co widziałem!

Więc z czego słynie Praga? Kiedy po raz pierwszy przejrzałem to, internet wspomniał o Wieży Prochowej, katedrze, moście, wzgórzu i ZAMKACH! Najwyraźniej mam słabość do zamków i pałaców i są zdecydowanie jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Pragi; po prostu mnie zadziwia, ile jest przechowywanych z oryginalnych elementów i same rozmiary właściwości!

Aby pokazać Ci najlepsze Pragi i przekonać Cię do włączenia go w ramach następnych wakacji, pozwól, że przedstawię najlepsze miejsca w Pradze, kilka ciekawych zajęć, a nawet kilka wycieczek poza miasto na wypadek, gdybyś został więcej niż trzy dni w Pradze.

Teraz wróć do mojej listy miejsc, do których warto się udać w Pradze:

1. ROZPOCZNIJ ZAMEK W PRADZE

Czy wiesz, że według książki Guinness World Records Zamek Praski jest największym zamkiem na świecie?

Zamek Praski, położony na Malej Stranie, jest jednym z najlepszych punktów widokowych w Pradze ze względu na jego majestatyczną obecność wysoko na wzgórzu, otaczające go ogrody, a także ze względu na malowniczy widok!

Kompleks zamkowy został zbudowany w IX wieku i jest oficjalnym biurem Prezydenta Republiki Czeskiej! W przeszłości służył on jako siedziba władzy królom Czech i prezydentom Czechosłowacji.

Wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO kompleks pałaców i wspaniałych budynków o różnych stylach architektonicznych, od pozostałości obiektów w stylu romańskim po gotyckie ulepszenia z XIV wieku.

Sam zamek i jego tereny zrobią na tobie wrażenie z zewnętrznej fasady! Jest to jeden z największych kompleksów zamkowych na świecie, który obejmuje następujące nieruchomości:

Stary Pałac Królewski Bazylika św. Jerzego Katedra św. Wita i Złota Uliczka.

Ze względu na to, że bilety wstępu nie są dokładnie proste, pozwól mi krótko wyjaśnić system tutaj:

Obwód A - obejmuje katedrę św. Wita, Stary Pałac Królewski, wystawę „Historia Zamku Praskiego”, bazylikę św. Jerzego, Złotą uliczkę z wieżą Daliborka, pałac Rosenbery. Obwód B - obejmuje katedrę św. Wita, Stary Pałac Królewski, bazylikę św. Jerzego, Golden Lane z wieżą Daliborka. Obwód C - obejmuje wystawę „Skarb katedry św. Wita”, Galeria obrazów Zamku Praskiego.

Który z nich polecam wybrać? Wyżej wymienione budynki są objęte biletem na tor B, który jest jednocześnie najtańszą opcją zakupu i kosztuje 250 CZK (10 EUR).

UWAGA: Wszystkie bilety na nieruchomości są częścią obwodu, żadne indywidualne bilety nie są sprzedawane.